fbpx

Timebank

Merchandise

About Us

Vision

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad

Mission

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad

Inspire->identify->act!
What we can offer you

Youth activism

Младите-главни двигатели на напредокот на граѓанското општество, а активизмот-нивна моќна алатка за остварување на позитивни општествени промени.

Youth politics

Вклученост на младите во процесите на донесување одлуки и креирање на младинските политики на локално, регионално и национално ниво.

Volunteer

Служење во корист на заедницата, меѓусебно помагање и здружено делување насочено кон менување на светот како подобро место за живеење.

Informal education

Процес на стекнување на лични вештини, постојано надоградување и учење, себепронаоѓање, развивање на најдобрата верзија од себеси

What they say about us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit

Elena Paunovska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit

Sofija

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit

Simona, member of Youth Can

Supporters
Executive Office of Youth Can
Anita Nikolovska
Executive Director
anita.nikolovska@youthcan.org.mk
Sofija Stojanovska
Coordinator for membership
sofija.stojanovska@youthcan.org.mk
Dijana Micevska
Coordinator for logistics and networking
dijana.micevska@youthcan.org.mk
Nikica Mandjukovski
Assistant for volunteering and youth activism
nikica.mandjukovski@youthcan.org.mk
Executive Board of Youth Can
Ilija Stankovski
ilija.stankovski@youthcan.org.mk
Ivan Jovanov
ivan.jovanov@youthcan.org.mk
Marija Stefanova
marija.stefanova@youthcan.org.mk
Nikola Jovanovski
nikola.jovanovski@youthcan.org.mk
Marijana Janchevska
marijana.jancevska@youthcan.org.mk

Nikica

Contact us

Контакт

Здраво, користи ја формата подолу за да стапиш во контакт со нашиот тим

EN footer here

Social media
Latest projects